Asutajate Selts


Asutajate Selts koondab kiiresti kasvavate tehnoloogiafirmade (ehk idufirmade) asutajaid, kellel on tugevad seosed Eestiga. Meie liikmed on eraisikud, kellest mitmed on asutanud enam kui ühe firma.

Me julgustame avatud, üksteist toetavaid ja usalduslikke suhteid oma liikmete vahel, et ühiselt tähistada edusamme, toetada üksteist sarnaste probleemide lahendamisel ja õppida üksteise kogemustest.

Me loodame, et selline kogukonna toetus teeb Eesti kõige paremaks kohaks Euroopas, kus oma järgmist tehnoloogiafirmat alustada.

Eesmärgid


Me usume, et kiiresti kasvavad tehnoloogiafirmad on Eesti tuleviku majanduse üks peamiseid mootoreid ja nii riigil kui ühiskonnal laiemalt tasuks neisse soosivalt suhtuda, et meil neid rohkem oleks.

Oleme sõnastanud oma sektori kui terviku arendamisel eesmärkideks, et

  1. Eestis loodud tehnoloogiafirmad jäävad Eesti äriregistrisse ka väliskapitali kaasates

  2. rahvusvaheliste ettevõtete asutajad tahavad oma firma registreerida Eestis

  3. tehnoloogiafirmad loovad palju kõrgelt kvalifitseeritud töökohti just Eestisse

Kuidas kõik alguse sai


2000ndate teises pooles hakkas Skype'i edu järellainetuses tekkima Eestisse ridamisi uusi alustavaid tehnoloogiaettevõtteid. Meie enda sellesse sektorisse tehtud investeeringute jälgimise tabelis on esimeseks andmetega aastaks 2006.

Üks esimesi süstemaatilisi investoreid oli sel perioodil Skype'i eestlastest kaasasutajate loodud Ambient Sound Investments. Koos hakkas käima grupp nende osalusega firmade asutajaid ja juhte, kes 2009. aastal lõid ametlikult Eesti Startupijuhtide Klubi (Estonian Startup Leaders Club).

Esimese kümnendiga, 2019. aastaks ületas klubi liikmeskond 100 piiri ja me oleme kujunenud kasvavat tehnoloogiatööstust esindavaks hääleks Eestis ja väljaspool.

2020. aastal lihtsustasime oma nime ja oleme nüüd Asutajate Selts (Estonian Founders Society).

Ametlik osa


Asutajad MTÜ
Reg. No. 80305937
IBAN: EE662200221054671167, Swedbank

President 2020: Martin Villig
Juhatus:
  • Stenver Jerkku - Liikmed ja seltsielu
  • Sten Tamkivi - Eesti asjad
  • Triin Kask - Mitmekesisus
  • Avery Schrader - Välisasutajad
Juhatuse assistent: Kadi Raus

Kontakt: startupleadersclub@gmail.com