Jaanuari lõpus langes suur kivi kohaliku pangandus- ja riigisektori inimeste südametelt – Eesti pääses üle noatera rahapesu vastases võitluses kaotajate poolele jäävate riikide “halli nimekirja” lisamisest Moneyval’i järelvalve poolt.

Kogu maailma rahapesust tabatakse hinnanguliselt vaid üks protsent, ent meie seltsi liige Taavi koos oma ettevõttega Salv on võtnud missiooniks olukorda parandada ning loodetavasti pole tulevikus vaja Eestil hinge kinni hoides raportite tulemusi oodata või üleüldse sellist nimekirja koostada…

Rahapesuga võitlemise kõrval on Taavi võtnud värskelt vastu ka kaks uut rolli – alanud aastast on Taavi meie seltsi juhatuses ning sellest nädalast ka EASi ja Kredexi ühendasutuse nõukogus.

EAS ja KredEx ühinesid 2022. aasta ning liitmisel sündinud ühendasutuse eesmärk on eemaldada Eesti ettevõtete turutõkked ja aidata neil pakkuda suurema väärtusloomega teenuseid ning tooteid. Et olla tänases maailmas teistest samm ees, fokusseeritakse aina enam kolmele põhitegevusele: digi- ja rohepöördele ning innovatsioonile.

Olles olnud kahe maailma muutnud Eesti eduloo – Skype'i ja Wise'i ülesehitajate hulgas, soovib Taavi nõukogu liikmena jagada ühendasutusele enda kui praktiku kogemusi, et siinne keskkond aitaks järjest süstemaatilisemalt ning suuremal hulgal seesuguste innovatsioonil põhinevate tehnoloogia-ettevõtete loomist ja kasvamist.

Soovime kõigis väljakutsetes palju edu ning loodame, et jõuad aeg-ajalt ka jooksuradadele ja karaokeõhtutele!